Неординарні ідеї прикрасити сукню бісером – схеми з паєтками і стеклярусом

Створюємо ексклюзивні вироби з бісеру: схеми і підбір інструментів
22.05.2017
Вибір матеріалів, інструментів і схем вишивки бісером недорого
14.06.2017

Захоплення оточуючих неодмінно викликає ексклюзивно прикрашене плаття бісером: схеми орнаментів настільки різноманітні, що дозволяють зробити яскраво вираженим індивідуальний образ. Така робота не обмежується застосуванням виключно меленьких бусинок. Можна купити заготовку сукні для вишивки бісером, яка декорується матеріалами унікальних текстур, форм і видів.

При виконанні вишитих художніх полотен, прикрасі одягу, створенні об’ємних мотивів, оригінальних прикрас часто використовуються змішані техніки. Плаття-заготовка під вишивку може бути розшите власне бісером, а також і будь-якими іншими намистинками, кристалами, стеклярусом, паєтками. Рукоділля з матеріалами нестандартних форм і розмірів вимагає від майстринь підвищеної уважності і ретельності в процесі декорування виробів.

Особливості декору сукні-заготовки під вишивку стеклярусом

Стеклярусом називають маленькі циліндрики, довгасті за формою, які всередині мають отвір для нитки. Інші назви цього матеріалу – «французькі шпалери» або подовжений бісер. Якщо стеклярус застосовується на одному полотні з бісером, то найчастіше він імітує довгі стежки, палички, вертикальні лінії. За допомогою даного матеріалу створюються геометричні візерунки та декоративні контури.

У чому полягають складності при роботі зі стеклярусом, коли прикрашається плаття бісером, схеми якого пропонують змішану техніку рукоділля? Самі по собі циліндрики мають гострі зрізи по краях. Це означає, що якщо купити заготовку сукні для вишивки бісером і стеклярусом, то працювати потрібно дуже уважно, щоб не перерізати робочу нитку. Адже при такій неприємності може бути зіпсовано кілька рядів вишивки.

Основні техніки, які застосовують, коли прикрашається плаття-заготовка під вишивку стеклярусом:

– кріплення матеріалу за допомогою монастирського шва, або напівхрестиком. Циліндри стеклярусу відрізняються більшою довжиною, в порівнянні з бісером, тому вони захоплюють кілька клітин канви. Часто спочатку заповнюють всі ряди бісерінкамі, а потім шиють стеклярусом;
– пришивання стеклярусу гобеленовим вертикальним швом. Стібок виконують по центру квадратиків канви;
– використання шва «ялинка». В кожному наступному ряду нахил стібків-напівхрестиком, які кріплять стеклярус, змінюється в протилежну сторону по відношенню до попереднього ряду.
Купити заготовку сукні для вишивки бісером і паєтками: секрети ідеального декору

Оригінальну або екстравагантну обробку дозволяють виконати паєтки. Це маленькі блискучі лусочки, круглі або фігурні за формою. Вони допомагають неординарно прикрасити сукню бісером, схеми якого вибираються для особливих випадків і вечірок.

Умільці вважають, що робота з паєтками досить непроста і вимагає чимало часу. Даний матеріал пришивають декоративними стібками або ж за допомогою бісерин. Відмітна особливість: нитки для кріплення підбираються по відтінку паєток, а не тканини основи.

Якщо купити заготовку сукні для вишивки бісером і паєтками, то намистинки можуть грати роль стопперів. При декоруванні нитку виводять через центр блискучою лусочки, пропускають крізь намистину і повертають у вихідну точку. А коли прикрашається плаття-заготовка під вишивку рядами паєток, то можна застосувати шов «вперед голку». Таким способом створюють імітацію рибної луски, нашаровуючись половинку кожної блискітки на попередню. Не менш популярний спосіб кріплення: дві паєтки пришивати одночасно, виводячи нитка з центру першої лусочки в отвір наступної.

Comments are closed.