Картини для вишивання бісером – ексклюзивні ідеї декору інтер’єру
15.01.2017
Вишивка бісером ікони – для світу, добра і захисту
15.01.2017

Рукодільниця без голки, як без рук. В арсеналі майстрині таких інструментів чимало: за допомогою одних виконуються схеми вишивки великих розмірів, а інші зручно використовувати для мініатюрних виробів. Коли опрацьовуються схеми з бісеру об’ємні, майстрині вибирають тоненькі голки відповідно до номером канви. Вишивання бісером картини проводять спеціальними голками, які легко проходять в отвори бісерин або стеклярусу, а також вільно протягують тканину.

Зазвичай для рукоділля використовуються голки з загостреним або тупим кінчиком. При роботі з бісером або створенні візерунків гладдю важлива гострота інструменту. А при оформленні виробів хрестиком застосовують тупі голки, адже полотно, як правило, відрізняється спеціальної розрідженій структурою.

Правила вибору голки

Якщо вишивкою декорується щільна тканина, то умільці важливо зберегти гостроту голки. У цьому допомагають спеціальні ігольніци, доповнені невеликими тканинними конусами, всередині яких знаходиться абразивний наповнювач. Такий матеріал дозволяє нагострити головний інструмент вишивальниці.

Вибирають голку, з огляду на плетіння ниток полотна основи. Щоб переконатися в тому, чи підходить інструмент для виконання конкретної вишивки, голку пропускають через тканину. Оптимальний варіант, якщо голка не має права продовжувати отвір між нитками і при цьому не ковзає дуже легко.

Для виконання схеми вишивки великих розмірів зазвичай вибирають тоненькі голки, орієнтуючись на діаметр отвору в намистинках. При цьому номер бісеру визначає розмір голки. Схеми з бісеру об’ємні, як і будь-які інші, зазвичай виконують голками з номерами 10, 12, 13 або 15. Найпоширеніший варіант, яким виповнюється вишивання бісером картини, – голка номер 12.

По секрету і майстерному раді

Часом майстри йдуть на хитрість, аби майстерно прикрасити полотно мініатюрними намистинками. Так, іноді для роботи потрібні настільки дрібні бісеринки, що навіть бісерні голки в них не проходять. Тоді радять виготовити пристосування власними руками:

1 Відрізати невеликий шматочок тоненькою дроту, скласти його удвічі і в отвір протягнути нитку.
2 Краї дроту обрізати рівно, вводити їх в бісеринки разом.
3 Найкраще використовувати дротове пристосування для швів вприкреп. При шиття іншими способами можна попередньо робити товстої голкою отвір в полотні, щоб пропустити крізь нього інструмент з дроту.

Інший спосіб нанизувати дрібненькі бісеріни – змастити край робочої нитки клеєм і повністю висушити. Проклеєний ділянку затвердіє, і його можна застосовувати замість голки. Таким чином вдасться нашити трохи намистин, адже клей не має властивість довго зберігати твердість.

Опрацьовуючи схеми вишивки великих розмірів, умільці нерідко стикаються з труднощами протягування нитки в маленьке вушко голки. В цьому випадку можна вибрати одне з наступних пропозицій:

1 Зрізати край нитки під кутом і навощити його. Це допоможе з’єднати волокна нитки, розправити її.
2 Використовувати нітковдеватель, який можна купити в наборі голок або знайти в комплекті пристосувань для швейної машинки.

Досвідчені умільці підкреслюють: коли виконуються схеми з бісеру об’ємні (або будь-які інші), не варто залишати голку в тканини поза робочим процесу. Інакше близько інструменту може виникнути пляма на полотні, і вишивання бісером картини обернеться неприємним розчаруванням. Крім того, потрібно уважно підбирати інструменти за складом нікелювання. На деякі елементи у вишивальниці може виникнути алергія, в цьому випадку варто купити голки іншого виробника.

Comments are closed.