Як вибрати голку для вишивання бісером картини
15.01.2017
Схеми вишивки: готуємося до Яблучного Спаса
15.01.2017

Вишивка бісером ікони – це заспокійливе і піднесене творчість. Створюються такі чудові полотна, які приносять сильний захист дому, підкріплюють надії на світле майбутнє. Традиційно на найпочеснішому місці в кімнаті розміщують ікони бісером. Схеми підбирають, в залежності від того, до якого святому будуть піднесені молитви.

Значно спрощують копітку роботу умільці готові набори для вишивання бісером ікони. Адже визнано, що виконання цих полотен своїми руками примножити їх силу. Вишивальниця може створити унікальний оберіг для своїх близьких людей, підготувати неповторний подарунок на вінчання, хрестини, ювілей.

Віра, надія, любов – в іконах Богородиці

Молодшою ​​сестрою іконопису часто називають вишивку бісером ікони своїми руками. Майстри на полотнах підносять духовну красу, а в лініях і відтінках образно виражаються послання священних книг. Такі зображення виконуються з особливою ретельністю. І хоча лики святих залишаються незачепленими вишивкою, оздоблення і фон ікони вимагає від умільці великої уважності та духовної зосередженості.

Найулюбленішими в народі і поширеними в Україні є ікони Богородиці. Зображення Діви Марії обов’язково є в кожному будинку, де шанують Ісуса Христа. Вишивка бісером ікони Божої Матері може бути виконана з такими символічними значеннями:

– Віра – це чеснота символізує ікона Оранти. На полотні зображують Богородицю, яка молитовно здіймає руки до небес. Дуже часто жінки вишивають для сім’ї саме такі ікони бісером, схеми виражають заступницьку молитву Матері Божої. На грудях Пресвятої Марії зазвичай зображується медальйон, який показує єдність неба і землі (вічної обителі Бога і місця народження Спасителя);
– Надія – таке значення ікони Богоматері Путеводітельніци (Одигітрії). Набори для вишивання бісером ікони містять зображення Богородиці, яка тримає отрока-Христа на одній руці. А іншою рукою Марія вказує на Сина, закликаючи молитися Ісусу. Христос благословляє правою рукою, а в лівій руці тримає сувій, що символізує Євангеліє;
– Любов – це вселенське почуття передає ікона Богородиці Елеуси (Милостивої). Зображує Божу Матір, яка схилила голову до немовляти-Спасителю, притулившись до нього щокою. Це символ любові до Господа і спілкування з ним за допомогою молитви.

Захист для дітей і благословення молодої сім’ї

Дуже шанують в християнських родинах святого Миколая Угодника. Вишивка бісером ікони зазвичай містить зображення Чудотворця, який тримає в лівій руці Євангеліє, а правою або вказує на Святе Письмо, або благословляє. Святитель Миколай вважається покровителем і охоронцем діточок. Тому дитяча кімната найкраще підходить для розміщення такої ікони бісером. Схеми, засновані на канонізованих зображеннях, і натхненна робота мами-умільці захистять малюків від усіх бід.

Дуже велике значення мають ікони в обряді вінчання. Для цього готують образи Богородиці та Спасителя. Набори для вишивання бісером ікони допоможуть створити красиві і сильні полотна, які згодом стануть реліквією роду.

Вінчальні ікони стають основою духовної єдності пари, неподільності спільного шляху. Священик благословляє молодих, здійснює таїнство їх поєднання в нову сім’ю. Тому найкраще, якщо ікони вишивалися вручну – з добрими молитвами, найкращими сподіваннями та побажаннями. Вінчальні ікони нареченому і нареченій можуть бути хорошим подарунком від хресних батьків.

Comments are closed.