Види бісеру, вишивка картин, рушників, одягу
15.01.2017
Вышивка бисером - схемы вышивки
Вишивка бісером – схеми вишивки
15.01.2017

Вишивання бісером: вчимося благородному рукоділля

Вишивання бісером – це незвичайне народне ремесло, по вишуканості близьке до ювелірній справі. Адже прикрашені дрібними намистинками вироби виглядають витончено і благородно. А робота по оформленню одягу, святкових атрибутів, предметів інтер’єру вимагає великої майстерності і терпіння.

Добре, що є можливість істотно полегшити це копітка заняття. Дуже допомагають розшивати дивовижні візерунки з бісеру схеми. Чудові заготовки сорочок, суконь, рушників, картин роблять роботу умільці швидкої і приємною. Звичайно ж, важливо освоїти техніку прикраси бісером. Зробити це не важко, якщо купити схему для вишивки надійного виробника – Тернопільській фірми «Золота Підкова».

Перший ряд – цінний внесок

Від правильного початку справи залежить і весь процес виконання, і результат по завершенню. Приступають до вишивки бісером схеми так:

1 Вибирають лівий верхній квадратик малюнка.
2 Закріплюють в обраній комірці робочу нитку, виконавши 2-3 стібка.
3 Нашивають бісеринку № 1:
– Випускають нитку з голкою на лицьову частину полотна в лівий нижній куточок робочого квадратика;
– Набирають бісеринку і вводять голку з ниткою в правий верхній куточок цього ж квадратика;
– Для бісеринки № 1 вищеописане дію повторюють двічі.

Бісеринка № 1 пришита, а значить, вишивання бісером розпочато! Подальший порядок дій:

1 Виконати стібок вниз з вивороту полотна і вивести робочу нитку на лицьову частину з лівого куточка внизу найближчого квадратика.
2 Набрати бісеринку і пройти в правий верхній куточок цієї ж осередки.
3 Зазначеним способом нашити намистинки по всьому ряду № 1.

Розшивають добре!

002-2-embroidery-beads-how-to-do-embroideryВізерунки з бісеру схеми дозволяють працювати швидко. Витончено прикрашаються заготовки сорочок, інших видів традиційного одягу, рушників, картин. За рядом № 1 переходять до ряду № 2. Для цього виконують такі дії:

1 Роблять стібок на вивороті вишивки та виводять нитку на лицьову частину полотна з правого верхнього куточка нижнього квадратика.
2 Набирають намистинку і вводять голку в лівий нижній куточок цієї ж осередки.
3 Роблять стібок вгору з вивороту полотна і виводять голку на лицьову частину з правого верхнього куточка найближчого квадрата.
4 Набирають бісерину і проводять голку в лівий нижній куточок цієї ж осередки.
5 По зазначеної техніки нашивають бісеринки всього ряду № 2.

Щоб перейти до ряду № 3 потрібно:

1 Зробити стібок вниз на вивороті вишивати полотна, вивести нитку на лицьову частину роботи і пройти в лівий нижній куточок нижнього квадратика.
2 Набрати намистинку і пройти в правий верхній куточок робочої комірки.
3 Зробити стібок вниз на вивороті полотна і вивести нитку на лицьову частину з лівого нижнього кутка найближчого квадратика.
4 Набрати бісерину і пройти в правий верхній куточок цієї ж осередки.
5 Таким способом нашити все намистинки третього ряду.

Вишивання бісером виконується так, що кожен раз в наступному ряду змінюється напрямок нашивали бусинок. Візерунки з бісеру схеми потрібно вишивати в першому ряду зліва направо, а в другому починати справа і просуватися вліво. За аналогією виконується вся подальша робота:

– Непарні ряди починають зліва;
– Парні – справа.

Декоровані бісером заготовки сорочок і інших виробів будуть виглядати чудово, якщо нахил бісерин в кожному ряду залишатиметься однаковим – зліва направо.

Закінчується нитка: що робити? Коли залишається близько 10 см нитки, її слід закріпити. З цією метою пропускають нитку під кількома стібками, які залишилися від нашивки попередніх бісерин. Потім зав’язують звичайний вузол, захопивши нитку вже готового стібка.

Методика вишивання проста. Швидко навчитися прекрасного рукоділля може рукодільниця будь!

Comments are closed.