Вишивка бісером для початківців: схеми і техніка напівхрест
10.10.2017
Пасхальна вишивка: кращі схеми для світлого свята
12.10.2017

Разюча і приваблива вишивка бісером: великі картини (повне зашивання) стають не просто родзинкою стильного інтер’єру, а його виразним центром. Немає нічого більш шляхетного і оригінального, ніж такий декор.Особливо вражає заснована на відомих живописних полотнах вишивка – картини художників у виконанні бісером виглядають чудово. Дуже красиво і неповторно виглядає жанрова вишивка-триптих, схеми таких виробів дозволяють виготовити гармонійну композицію для будь-якої кімнати.

Вибір матеріалу для вишивки бісером великих картин (повне зашивання).

Щоб вишите полотно довго радувало погляди, потрібно приділити достатню увагу вибору бісеру. Намисто повинні бути рівними, однакового розміру. Забарвлення – обов’язково міцна і насичена, без браку в партіях. Низькоякісні бісеріни, швидше за все, з часом злиняють або втратять блиск. Погані набори часто містять намистинки, що відрізняються за розміром. Цей недолік призводить до неакуратного виду готової роботи.

Для декорування художніх полотен в кожному осередку канви повинна бути пришита намистина. Тому так важлива абсолютна точність розміру будь-якої з обраних бісерин. Коли проводиться копітка, але разом з тим захоплююча вишивка бісером, великі картини (повне зашивання) необхідно заповнювати рівномірно. Якщо намистини відрізняються між собою за розміром, то на тканини можуть утворитися непередбачені пустоти або, навпаки, бісеріни будуть перекривати один одного.

Жанрова вишивка (картини художників) для початківців найкраще виходить при роботі з готовими наборами хорошої якості. У такі комплекти входять всі необхідні відтінки бісеру за схемою, відповідні голки і канва. Залишається тільки купити п’яльці, ножиці, нитки – і, наприклад, вишивка-триптих схеми виконатися швидко і легко.

Грунтовна підготовка до вишивки картини.

Ось з чого починають роботу по прикрасі полотна:

  1. Натягнути канву на п’яльці.
  2. Вставити нитку в голку. Пришивати бісер в одну нитку.
  3. Вибрати на схемі клітку для початку вишивки.
  4. Визначити точні розміри майбутньої картини і виділити на канві клітку для початку вишивки.
  5. Розсипати бісер в контейнери за кольорами, згідно зі схемою.

Можна приступати до вишивання. До речі, потрібно ще уважно вибирати нитки для роботи. Якщо зручно користуватися бавовняним матеріалом, то радять попередньо навощити таку нитку. Для цієї мети підійде звичайна воскова свічка. До неї притискається нитка, злегка дотримується і простягається. Зайвий віск просто прибрати, провівши нитку між пальцями. Навощенних матеріал не плутається і не утворює вузлики.

Коли проводиться масштабна вишивка бісером, великі картини (повне зашивання) прикрашаються досвідченими майстринями за допомогою монониток. По суті, це звичайна волосінь. Вона призводить до того, що стає жорсткою вишивка, картини художників легше вирівнювати і натягувати при оформленні в раму. Мононитка дуже міцна і може злегка розтягуватися.

Однак вишивка-триптих схеми або будь-який інший вид вишивки проводиться волосінню не так просто, як м’якими натуральними або синтетичними нитками. У цій справі допомагає практика і неспішність. До речі, виграшність мононитки в тому, що вона прозора і зовсім не просвічується через бісеринки. Зазвичай полотна, розшиті за допомогою такого матеріалу, не потрібно прасувати. А якщо все-таки потрібно пропрасувати, то пам’ятайте: мононитка може оплавитися від високої температури. Крім того, важливо дуже надійно і міцно закріплювати волосінь, коли нитка тільки починається або коли вже закінчується.

Comments are closed.