Вишивка бісером: набори для вишивання і найважливіші аспекти вибору
09.10.2017
Вишивка картин художників: секрети досконалості
11.10.2017

Цікавитесь витонченим мистецтвом ексклюзивного декорування картин, одягу, предметів побуту? Тоді це для вас: вишивка бісером для початківців – схеми, якісні матеріали та прості техніки допоможуть створити неповторні шедеври. Нікого з гостей не залишить байдужим така ексклюзивність інтер’єру.

Вироби з бісеру зі схемами дозволяють самостійно виготовити дивовижні художні полотна, вражаючі панно, а також рушники, скатертини, серветки. Це підкреслить стильність будь-якого будинку, адже декор ручної роботи завжди в моді. І звичайно, неймовірно привабливі і популярні кращі схеми бісером ошатною або повсякденного одягу. Найпростіша техніка для створення таких виробів своїми руками – це техніка «напівхрест».

Підготовка до виконання кращих схем бісером.

Пришивати бісер напівхрестиком нескладно, а результат виправдає всі очікування. Освоїти таку легку техніку самостійно під силу всім початківцям рукодільниця. Простота даного способу зовсім не означає, що політ фантазії буде обмежений. За допомогою цієї техніки можна вишити будь-яку картину, декорувати одяг або предмети побуту.

Ось що потрібно забезпечити для початку:

  1. Зручно облаштувати робоче місце, оснастити його яскравим світильником. Процес вишивання найкраще проводити за столом. Бажано застелити робочу поверхню білої махрової тканиною – це допоможе швидко підбирати вироненний намистинки (маленька хитрість, з якої полегшується вишивка бісером для початківців, схеми обробляються швидше).
  2. Приготувати пяльці. Вироби з бісеру зі схемами вишиваються на пристроях, що підходять за розміром. Для декорування картин зручніше використовувати прямокутні п’яльці.
  3. Вибрати правильні голки і ножиці. Для голок важлива гострота і мінімальна товщина.
  4. Запастися хорошими нитками, які не будуть виділятися, коли обробляються кращі схеми бісером. Радять підбирати міцні нитки за кольором канви.
  5. Розкласти різнокольоровий бісер, який вимагає конкретна схема, по маленьким контейнерів

Основи техніки «напівхрест» для декорування виробів з бісеру.

Техніка вишивання «напівхрест»» завжди передбачає початок з куточка осередки. Наприклад, починаючи з лівого нижнього кутка, весь перший ряд потрібно вишивати зліва направо. Відповідно у другому ряду рухатися справа наліво. І так чергувати далі, до завершення полотна.

Деталі техніки «напівхрест»:

  1. Закріпити робочу нитку з вивороту. Вивести голку на обличчя полотна в лівий нижній куточок початкової комірки. Нанизати першу намистинку, опустити ближче до канві.
  2. Зробити стібок по діагоналі осередку. Тобто голка виводиться на виворіт через куточок осередки, протилежний початковому. Вишивка бісером для початківців (схеми) зазвичай проводиться саме способом «напівхрест».
  3. З вивороту зробити стібок по вертикалі, щоб нитка вивелася в лівий нижній куточок наступної клітини.
  4. Повторити дії, описані для початкової комірки. Так і вишиваються вироби з бісеру зі схемами.

Важливо стежити, щоб напрямок виконаних «напівхрестом»завжди було однаковим. Бісеринки потрібно укладати на тканину максимально рівно, під одним кутом. Проводячи перехід на інший ряд, напрямок хрестиків міняти не можна. Крім того, бажано уникати протяжок будь-якої довжини. Краще закріпити нитку з вивороту, взяти іншу і приступити до виконання чергового фрагмента картини. Тільки так можна досягти досконалої акуратності готового полотна, коли обробляються кращі схеми бісером.

Бажаємо творчих успіхів і чудових результатів!

Comments are closed.