Вибір практичною тканини заготовки сорочки для вишивання
01.11.2018
Чудові ікони бісером: які схеми купити
01.11.2018

Який етап є завершальним при декоруванні заготовки для вишивання бісером? Виготовлену витончену одяг потрібно акуратно випрати, щоб колірна виразність орнаментів зафіксувалася, а робота довгі роки залучала новизною. Навіть коли заготовка під вишиванку виконана дослідної майстринею, не буде зайвим нагадати корисні поради для правильного догляду за вишитими речами.

Насамперед важливо читати інформацію від виробника, що зазначено на упаковках ниток або в інструкціях до комплектів для рукоділля. Перенесені на тканину красиві схеми для вишивання довгий час будуть радувати яскравістю, для цього вишивки слід прати при температурі менше 50 градусів. Є думки, що якісне муліне не линяє навіть при 90 градусах, однак без крайньої потреби краще не випробовувати міцність фарбування.

Правила підготовчого догляду виконаної заготовки під вишиванку

Коли не викликає сумнівів якість бісеру та ниток, виріб можна готувати до прання. Особливу увагу потрібно приділити розмітці, нанесеної на канву перед вишиванням орнаментів, а також на оброблення по краях. У певних випадках по периметру тканини проклеюється лейкопластир, що може розмокнути, якщо потрапить вода. Клейова сторона може пошкодити вишивку. При використанні подібного допоміжного матеріалу його необхідно прибрати перед пранням.

Якщо при обробці заготовки для вишивання бісером робилася позначка нитками, то рекомендується її відшмагати. Таким способом вийде вирівняти досвідчене місця перед сушінням вироби. Зазвичай високоякісна заготовка під вишиванку декорується без розмітки маркером, адже малюнок має чітку фрагментацію. Але якщо все ж застосовувався змивається маркер, то вишивку необхідно полоскати в холодній воді. Це потрібно зробити, інакше є ризик зіпсувати виконані на тканині красиві схеми для вишивання – на готовому творі залишаться сліди маркера.

Іноді в процесі вишивання умільці можуть помітити, що нитки трошки забарвлюють полотно або кінчики пальців. Значить, при пранні вишивка може злиняти, орнаменти распливутся. Тому необхідно заздалегідь вжити заходів і закріпити кольору муліне в розчині оцтової кислоти:

  1. 2 ст. л. оцтової кислоти розчинити в 4 л холодної води.
  2. Помістити в приготований розчин всю обробку повністю. Кислотою не тільки фіксуються відтінки, але посилюється їх насиченість.

Неприємна несподіванка може статися і безпосередньо в процесі прання. Коли який-небудь колір почне линяти, слід негайно прополоскати вишивку під холодною проточною водою, поки та не стане чистою. Якщо така дія не допоможе, можна спробувати замочувати виріб, не дозволяючи полотну висихати. При замочуванні вода повинна зливатися кожну годину, а заливається холодна і чиста.

Результативна прання орнаментів після обробки красивих схем для вишивання

По завершенню декорування заготовки для вишивання бісером і підготовчих дій для прання можна братися за основний процес. Рекомендується вибирати засоби для витончених тканин – бальзами або гелі. Теплу воду наливають в широкий таз, в неї повністю опускається прикрашена заготовка під вишиванку. Виріб потрібно акуратно і неспішно ворушити.

Якщо виконуються химерні, красиві схеми для вишивання, то готовий твір може сильно забруднитися в деяких місцях. Такі проблемні фрагменти можна злегка потерти руками, причому з вивороту вишивки. Після цього можна хвилин на п’ять виріб залишити в воді. Потім вишивку прополіскують в проточній воді. Віджимати вишитий одяг не рекомендується.

Comments are closed.