Легкі схеми вишивок: картинки як початковий етап навчання майстерності
01.11.2018
Водорозчинна канва для вишивки – декор з дизайнерським шиком
15.07.2019

Схеми вишивок для дітей допомагають відроджувати традиції прикрашання дитячих рубашонок, блузок, суконь. Такий одяг робить малюків, а особливо маляток, неповторно стильними. Крім створення ефекту урочистості майстри уважно ставляться до старовинних орнаментів, якими прикрашаються заготовки бісером, дитяче плаття може виступати навіть рукотворним оберегом.

Високоякісні схеми з бісеру для дітей від виробника «Золота Підкова» дають можливість декорувати речі швидко, успішно. Можна підібрати моделі заготовок навіть для немовлят, щоб створити чарівний наряд на хрестини або перший день народження. До речі пам’ятним подарунком на дитяче свято буде вишита картина. Різноманітні пропозиції заготовок казкової тематики представлені в каталозі ТМ «МОСМАРА».

Орнаменти на заготовках бісером для дитячого сукні – носії традицій

Чи знаєте ви, чому традиційні вишиванки вважаються оберегами? Цьому служать старовинні орнаменти, які наділяють такий одяг невидимою силою. Завдяки стародавнім узорів, зберігається зв’язок між людьми нашого часу і вміннями, віруваннями, знаннями предків. Отже, створюється не простий декор, а своєрідний енергетичний коло для добра, а також щит від видимих ​​і невидимих ​​напастей.

Старовинні схеми вишивок для дітей цікаві своєю різноманітністю. Головні орнаменти розділені на два типи:

– рослинні;

– геометричні.

Сучасним художникам і дизайнерам подобається експериментувати. Завдяки їх винахідливості, виходять неповторні заготовки бісером, дитяче плаття може бути з поєднанням геометричних і рослинних орнаментів. Також нерідко традиційні сорочки для малюків декорують зображеннями тварин і птахів.

Звертають на себе увагу рукодільниць схеми з бісеру для дітей, що містять геометричні орнаменти. Вони є дуже давніми, використовуються протягом тисячоліть. У порівнянні з ними, рослинні візерунки вважаються відносно новими. Геометричні елементи найчастіше вишиваються на Правобережній Україні, а квіткові мотиви – на Лівобережній.

Різноманітні схеми вишивок для дітей: визначення вибору

В першу чергу, майстрині вибирають орнаменти для дитячих вишиванок по красі. Однак фахівці радять придивлятися і до символіки візерунків. Хлопчикам бажано вишивати традиційні чоловічі знаки. Зазвичай вони символізують вогненну стихію, сонце. А для дівчаток блузки розшиваються квітами, знаками землі.

За старих часів для дитячого одягу вибирали найчастіше червоні нитки. Саме цей колір схеми вишивок для дітей активізує захисне поле навколо дитини, не допускає злі сили. У той же час на вишиванках виділяється місце і чорним ниткам. Даний колір означає силу і багатство землі.

Коли куплені високоякісні заготовки бісером, дитяче плаття виходить чудовим. Дуже часто таке вбрання доповнюють поясом. Ще один популярний фасон – у формі трапеції.

Ось правила крою та підбору тканин, на які переносять схеми з бісеру для дітей:

– свобода фасону, щоб руху не обмежувалося;

– натуральність матеріалу.

У минулі часи діткам до трирічного віку сорочечки виготовляли з перекроєною дорослої одягу. Це домоткане полотно відрізнялося м’якістю, було приємним на дотик. Крім того, батьки вірили в такий спосіб зміцнення захисту дитини від пристріту і інших неприємностей.

Найкраща і сильна вишивка на дитячому одязі виконується маминими руками. Тому сучасні матері, як і наші предки, не відмовляються від цієї роботи. Прикрашені вручну сорочки та сукні перетворюються в унікальні обереги.

Comments are closed.