Підбір матеріалу для вишивки бісером великих картин
06.02.2017
Набори і схеми для вишивання бісером – допомога в реалізації бізнес-ідей
17.04.2017

Все частіше умільці, вибираючи заготовки вишиванок під вишивку, звертають увагу не тільки на красу орнаментів, натуральність матеріалів, але і на використання старовинних символів в узорах. Що означає така обробка сорочки? Схеми бісером або хрестиком з особливими деталями привертають добрі сили і оберігають володарку вишитого одягу як від видимого, так і від прихованого зла.

Дослідники традиційних орнаментів відзначають, що їх характерною ознакою є лаконічне досконалість. Якщо купити заготовку для жіночої вишиванки з елементами древніх орнаментів, то ці візерунки можна сприймати як особливі письмена. Не дарма гуцульські вишивальниці говорили: «Таку сорочку випишу!» Тобто в зображеннях геометричних фігур, рослин, тварин знаходяться своєрідні життєві коди.

Символізм стародавніх геометричних орнаментів сорочки (схеми бісером, хрестиком)

Енергія природи, божественне начало, священна сила роду збережена в традиційних вишивках. Тому в народі так поважають вишиванки, надягають їх в різні випадки життя і пишаються неповторною національним одягом. Найпростіші з давніх орнаментальних елементів є при цьому і найбільш сильними:

– коло належить до початкових символів, позначає сонце, божественну і життєдайну енергію. Якщо заготовки вишиванок під вишивку містять такі знаки в орнаменті, то це означає безперервність буття і вічність. Крім того, на весільних рушниках часто вишивають коло як символ вінка нареченої. Зазвичай дана фігура зображується в складних візерунках, в оточенні інших елементів;
– коли візерунки сорочки, схеми бісером або хрестиком містять квадрат, то це є символом досконалості, гармонії, порядку. Контралатеральний квадрат, який нерідко вишивають на чоловічих сорочках, позначає «земне поле». Якщо коло належить до символів духовності, то квадрат, навпаки, вказує на матерію і матеріальні сторони життя. Дуже часто, якщо купити заготовку для жіночої вишиванки або чоловічої сорочки, дані фігури можна зустріти розташованими в ряд в стрічкових композиція;
– трикутник в древніх віруваннях є символом вузьких воріт, які ведуть до вічного життя. Такий елемент в орнаменті позначає єднання трьох світів: земного або явного, підземного чи невидимого, небесного або духовного. Символ трикутника асоціюють зі стихією Вогню, деякі дослідники вважають його варіацією тризуб. Дана фігура часто зустрічається на рушниках Середньої Наддніпрянщини та Слобожанщини.

Як купити заготовку для жіночої вишиванки зі старовинними орнаментами

Процес декорування одягу для сучасних майстринь набагато полегшився після того, як з’явилися в продажу якісні заготовки вишиванок під вишивку. Їх обробка створюється талановитими художниками, які досить часто використовують в орнаментах і старовинні символи. Так, однією з найдавніших і часто застосовуваних деталей орнаментів є спіраль.

Спіральні візерунки, хвилясті лінії, зигзаги, які містять сорочки (схеми бісером, хрестиком), пов’язують з водою. Розташування таких фігур вертикально позначає дощ, а горизонтальні паралелі зигзагів символізують небесну вологу. Якщо купити заготовку для жіночої вишиванки з орнаментами у вигляді спіралей, то такі візерунки асоціюються з нескінченністю Всесвіту, еволюцією світу. Ця ж фігура вказує на плинність часу та циклічне рух сонячного диска. Спиралеподібні орнаменти об’єднують сучасність і з давніми, і з прийдешніми часом.

Comments are closed.